Spordinädal Mehikoormas

Septembri lõpus ( 23- 30. sept) toimus neljandat korda üle-euroopaline aktiivset eluviisi ja liikumisharrastust edendav spordinädal. Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus.
Eestis korraldas spordinädala Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile, korraldamist toetasid Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.
Mehikoorma Põhikooli õpilasesindus korraldas vahetundide ajal kummikeksu hüppamise nädala. Esimesed päevad õpetati kummikeksu reegleid. Neljapäeval toimusid võistlused, kus tublimad said auhinnad.
Teisipäeval toimus vanemate klasside õpilastele rattamatk „ Tere, sügis“. Läbisime umbes 15 km meie koduümbruse metsateedel, kus noortest matkajatest keegi polnud varem käinud. Ilmataat meid ei hellitanud: kohe algul ehmatas meid suure tuulega, siis rahepilvega ning alles lõpus tuli päike pilve tagant välja. Tagasi jõudes olid kõik meeldivalt väsinud, aga rõõmsad.
Terve spordinädala jooksul lugesid oma liikumise kilomeetreid või samme ka õpetajad ja koolitöötajad.
Reede hommikul oli ilm vihmane ja tuuline. Sellele vaatamata olid lapsed enne matkale minemist juba elevil. Esimeseks sihtkohaks oli kirikupark. Seal oli hea peitust ja kulli mängida. Uurisime ka pargis kasvavaid pärnapuid. Igaüks sai valida omale meelepärase pärna. Tuli kirjeldada, millega puu tähelepanu võitis. Vastused olid toredad: ta on paks, karvane, vurrudega, krobeline. Lõpuks kallistasime oma lemmikut ja seadsime sammud Mehikoorma asulasse. Saime teada, kus iga matkasell elab. Uurisime Mehikoorma tänavate nimesid. Lõpuks jõudsime Lämmijärve kaldale. Seal proovisime visata lutsu, kuid selgus, et tuulega pole seda üldse kerge teha. Et külm kontidesse ei jõuaks, tegime ka jooksukrossi.
Matkasellid said endale ilusad punased põsed ja reipal sammul mindi kodu poole.
Spordinädala lõpetas pühapäevane tervisekõnd „ Mehikoorma liigub.“ Raja pikkuseks oli
6 km või 13 km- vastavalt soovile ja võimekusele. Kahjuks jäi osalejate huvi napiks ja radadel kulges ainult 5 tublit kõndijat. Osalejate vahel sai loositud väikesed auhinnad.
Kõik spordinädalal osalejad said maitsva pähklikotikese tänu Coop-i toetusele.


Ene Rõžova ja Inga Rõžova