Külas Räpina päästekomandos

8. mail võtsid Mehikoorma kooli 2. ja 3.klassi õpilased osa Räpina päästekomando programmist “Päästjatel külas“. Asjaliku ja vajaliku õppetunni viisid läbi päästetöötajad enda hoones. Esmalt räägiti näitematerjali abil tuleohutusest ning arutati, kuidas vältida ohtlikke olukordi igapäevaelus. Kohapeal sai tutvuda päästjate ruumidega ja nende igapäevatööga, kõigil oli võimalus esitada küsimusi ning lähemalt vaadata ja katsuda päästevarustust, uurida nende otstarvet. Nii mõnigi koolilaps ei lasknud mööda võimalust proovida pähe kaitsekiivrit. Suurt elevust tekitas päästetehnika uudistamine ning pääste- ja maastikusõidukil istumine.

See aeg, mis meie koolilapsed veetsid päästekomandos, oli igati sisukas ja õnneks polnud päästjatel  mitte ühtegi väljakutset.

Täname Räpina päästekomando töötajaid õpetliku ja lahke vastuvõtu eest.

Tekst ja foto: Maaja Kolpakova