Päikeseküllane ja vahva jooksupäev Intsikurmus

9. mail toimusid Põlvas Intsikurmus maakonna koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlused. Osales 12 Põlvamaa kooli, teiste seas meie väike Mehikoorma Põhikooli esindus, mis koosnes kuuest erinevas vanuses õpilasest. Kõik lapsed said oma vastupidavuse proovile panna ning üle küngaste joostes püüti vältida kukkumist—ega see kerge olnud. Säde Reet Postil oli kõige rohkem õnne ja jõudu ning ta saavutas 3. koha 6.-7. kl. tüdrukute 1000 meetri jooksus. Tublid võistlejad olid ka meie teised lapsed: Oskar Laar, Daniel Parma ja Kermo Narusing 2. klassist, Artur Parma 6. klassist ning Liina Fokin 9. klassist.

Hommikusele murdmaajooksule järgnes üleriigiline heategevuslik teatejooks. Intsikurmus osales 71 kaheksaliikmelist võistkonda üheteistkümnest Põlvamaa koolist. Meie kooli  esindas 1 võistkond.

Teatejooksul on oluline osavõtt ja kaasamõtlemine, sest võitjaid välja ei selgitata. Teatejooks toob iga maikuu esimesel neljapäeval kokku tuhanded lapsed ja noored üle kogu Eesti. Tänavu 13. korda toimuv teatejooks kogus sel aastal annetusi Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juurde ainulaadse mängu- ja treeningpargi rajamiseks. Kõik heategevuslikul teatejooksul osalenud said selga temaatilise särgi.

  Rajale asujaid tervitasid Põlva Vallavolikogu esimees Lennart Liba ja abivallavanem Jaanika Usin. Ette loeti ka presidendi tervitus. Soojendusharjutusi näitasid ette käsipallipoisid, esines Põlva Kooli tütarlaste liikumisrühm Reet Külaotsa juhendamisel.

Kollasärke täis Intsikurmu oli imeline ning  vedas päikeselise kevadilmaga. Tänusõnad kõigile võistluste kohtunikele ja teistele organiseerijatele toreda ürituse eest.