Tähtis päev Mehikoormas – EV 103, mälestushetk ja Mehikoorma noorkotkaste rühma loomine

24.veebruaril kell 11.00 koguneti Mehikoorma kiriku parki, et tähistada Eesti Vabariigi 103.aastapäeva ning mälestada kõiki, kes on andnud oma panuse Eesti Vabariigi sünniks ja püsima jäämiseks. Päeva pidulikkuse puhul otsustasime koos Põlva maleva noorteinstruktor Maive Tõemäega asutada sel päeval ka ametlikult Mehikoorma noorkotkaste rühma.

Alustuseks võttis sõna vallavanem Enel Liin, seejärel jätkas sõnavõtuga Mehikoorma noorkotkaste rühma rühmapealik Liisi Pikki ja siis jõudis kätte pidulik hetk, kus viis noormeest – Karl Lillemets, Artur Parma, Daniel Parma, Martin Sepping ja Karel Sillakivi kandsid ette noorkotkaste pühaliku tõotuse väga selgelt ja ilmekalt.

Kindlasti on meeldejääv luua rühm ning anda tõotus Eesti Vabariigi aastapäeval. Loodan, et noored hindavad seda kogemust kõrgelt ja meenutavad igal aastal.

Seejärel toimus mälestushetk – pärgade asetamine ja küünalde süütamine Meeksi Vabadussõja mälestussamba juures.

Sündmusest võtsid osa kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noorkotkad, kodutütarde kandidaadid, kooli esindajad ja kohalik rahvas. Suur aitäh kõigile, kes aitasid sel sündmusel toimuda! Isamaa auks alati valmis!

Liisi Pikki

 

Fotod: Andreas Pikki