Noored Kotkad ja Kodutütred Mehikoormas

 29. aprillil külastasid Mehikoorma kooli Põlva vabatahtlike organisatsioonide Noorte Kotkaste ja Kodutütarde juhid ja liikmed.

Esmalt tutvustati nende noorte tegemisi Põlvamaal kui ka üle Eesti. Noorkotkaste ja Kodutütarde organisatsiooni peamiseks ülesandeks on aidata kasvatada terveid, tarku ja tublisid Eesti kodanikke.

Kõik see toimub õppepäevade, laagrite, koonduste ja erinevate sportlike tegevuste kaudu. Lisaks omandatakse skautlikke tarkusi ning veel palju muudki  põnevat. Lemmiktegevuseks on siiski laagrid, mida noored kõige enam ootavad. Nii suvel kui talvel õpitakse erinevate tegevuste kaudu midagi uut.  Näiteks kas või seda, kuidas talvel metsas mitte paanikasse sattuda ja  „ellu jääda”. Juhid andsid teadmisi, kuidas saab liituda Noorte Kotkaste ja Kodutütarde organisatsiooniga.

Hiljem moodustati õues õpilastest rühmad ning üheskoos läbiti mitmeid tegevuspunkte, kus tuli kasuks  tähelepanuoskus, teistega arvestamine, abivalmidus. Õpilased pidid proovima leida pilgu abil kaugusest esemeid, tegema tuld tulepulgaga, siduma sõdurisaabast, magamiskotti lahti ja kokku pakkima, juhtima pimedat sõpra mööda köit.

Mehikoorma lastele pakuti võimalust liituda Noorte Kotkaste ja Kodutütarde organisatsiooniga ning osaleda juunikuus Põlvamaal toimuvas laagris.

Külaliste lahkumisel särasid Mehikoorma õpilaste silmad ning kõik olid elevil ja huvitatud Noorte Kotkaste ja Kodutütarde organisatsioonidest.

 Tekst ja foto: Inga Rõžova